Odświeżające mydło w płynie na bazie mydła kastylijskiego

 

 

Do codziennego stosowania pod prysznicem, zwłaszcza w upalne, letnie dni polecam bardzo lekkie, odświeżające mydło w płynie, które wykonasz samodzielnie w ciągu kilku minut. Podstawą preparatu jest czyste, ekologiczne mydło kastylijskie w płynie (250 ml), bardzo lubiane przez praktycznie każdy rodzaj skóry. Mydło jest wyjątkowo łagodne i delikatne o właściwościach regenerujących i pielęgnujących. Nie zawiera żadnych chemicznych dodatków. Jeśli dodasz do niego kilka kropel odświeżającego olejku eterycznego miętowego (10 kropel), który działa antystresowo, łagodzi objawy zmęczenia, a dodatkowo w upalny dzień zapewnia cudowne uczucie odświeżenia i schłodzenia ciała oraz nieco olejku eterycznego rozmarynowego (10 kropel), intensywnie pachnącego świeżymi ziołami, uzyskasz w kilka chwil wyjątkowo ciekawe mydełko w płynie, idealne do odświeżającej kąpieli.  Całość warto uzupełnić także odrobiną soku lub naturalnego ekstraktu z aloesu oraz np. łagodzącego panthenolu. Po wymieszaniu i wstrząśnięciu wszystkich składników, gotowe mydło należy przelać do czystej i suchej butelki najlepiej z dozownikiem. Przed użyciem wstrząsnąć.

Wszystkie EkoLejdis tworzące własne kosmetyki domowego użytku, zapraszam dla przypomnienia TU, do lektury wpisu na temat zasad, które należy przestrzegać robiąc kosmetyki w domu.

 

Uwaga! – wszystkie kobiety w ciąży oraz mamy karmiące powinny unikać stosowania olejków eterycznych (niektóre z olejków są wręcz zabronione), ewentualnie stosować ostrożnie po wyraźnym zezwoleniu ze strony lekarza! 

W żadnym przypadku nie należy też stosować olejków nierozcieńczonych bezpośrednio na skórę!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.