Balsamy do ciała

Podobnie jak kremy do twarzy, balsamy do ciała mają na celu nawilżyć, natłuścić, odżywić, ujędrnić, wyszczuplić, wygładzić, ochronić, nieco przyciemnić karnację, niwelować niedoskonałości…. jednym słowem – pielęgnować naszą skórę  i poprawiać jej wygląd. Przyzwyczaiłyśmy się używać ogólnego określenia „balsamy do ciała”, ale oprócz typowych balsamów mamy przecież w zależności od rodzaju i przeznaczenia kosmetyku: emulsje, olejki, masła, pudry, musy itp. Drogie Panie… balsamy do ciała są niezwykle przydatnymi kosmetykami codziennego użytku i te właściwie wybrane i dobrane do naszych potrzeb naprawdę spełniają swoją rolę, pod warunkiem, że używamy ich SYSTEMATYCZNIE I KONSEKWENTNIE czyli CODZIENNIE!  Tak, codziennie – zawsze po kąpieli czy po wyjściu z pod prysznica. Nie bądźmy surowe w ocenie produktów, które świadomie wybrałyśmy i zakupiłyśmy jeśli nie wykorzystamy co najmniej połowy opakowania przy codziennym użyciu. Wyjątek stanowi oczywiście sytuacja, gdy po wypróbowaniu produktu okaże się, że nas uczula. Bywa i tak. Wówczas nie używamy balsamu „na siłę”. Niestety, najczęściej w kosmetykach do powstawania uczuleń i podrażnień przyczyniają się konserwanty, dodatki zapachowe oraz całe mnóstwo chemicznych „polepszaczy”.

Dlatego też na tym blogu propagujemy zdecydowanie kosmetyki naturalne, organiczne, ekologiczne, zdrowe – dbając tym samym zarówno o nasze zdrowie jak i o środowisko. Zanim przedstawię kilka pomysłów na proste i bardzo lubiane przez nasze skóry balsamy, dodam tylko, że peelingowane raz w tygodniu ciało odwdzięczy nam się lepszym wyglądem, ukrwieniem, kolorytem i wyciągnie zdecydowanie więcej korzyści z aplikowanego przez nas balsamu :) (więcej o peelingach w dziale: peelingi). Kuracją dodatkową jest także stosowanie masek do ciała, o czym postaram się napisać w osobnym poście.

4 Komentarze

  1. Wreszcie znalazłam świetną stronę poświęconą KOSMETYKOM NATURALNYM.
    Praktyczne porady ich otrzymywania i zastosowania w praktyce są nieocenione!!!
    Głodna wszelkich ciekawostek dotyczących stosowania NATURALNYCH SPOSOBÓW utrzymania harmonii ciała i duszy w zgodzie z naturą – będę tu wpadała systematycznie!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.